Gaslighting – nie daj się manipulacji

przemoc psychiczna

Gaslighting – nie daj się manipulacji

 

Gaslighting stanowi odmianę przemocy psychologicznej i emocjonalnej – jego ofiara zaczyna kwestionować własny obraz rzeczywistości, trafność swoich osądów, sposób postrzegania siebie, a w skrajnych sytuacjach również własną poczytalność. Osoby stosujące gaslighting zniekształcają prawdę, żeby manipulować swoimi ofiarami, kontrolować je i rozbudzać w nich poczucie dezorientacji.”

Plotkowanie na Twój temat, poniżanie Cię, umniejszanie Ci, oczekiwanie że będziesz czytać w czyichś myślach, podwójne standardy względem Twojej osoby, wzbudzanie poczucia winy, czujesz się jak kozioł ofiarny. Znasz to? Jeśli tak, to ta pozycja jest dla Ciebie.

Ta książka jest jednym z najlepszych przewodników, które pomagają zrozumieć i poradzić sobie z manipulacyjną techniką gaslightingu. Autorka w sposób przemyślany i wyczerpujący przedstawia czytelnikowi różne aspekty tego rodzaju nadużycia, wzbogacając treść ćwiczeniami i pytaniami, które skłaniają do refleksji.

W książce znajdziesz informację odnośnie tego:

  • Czym jest gaslighting
  • Kim jest gaslighter
  • Czemu to wszystko ma służyć i jakie przynosi skutki
  • Jak wyrwać się ze szponów gaslightera, odzyskać pewność siebie
  • Jak wrócić do równowagi i zdrowego funkcjonowania
  • Jak skutecznie stawiać granice i jak ich skutecznie bronić
  • Jak zadbać o siebie, żeby więcej nie paść ofiarą takiego nadużycia
  • Jak budować świadome, wartościowe relacje.

Dużo ćwiczeń, dużo praktycznych wskazówek, dużo merytorycznej i wartościowej wiedzy. Polecam.

zacznij jeszcze raz

Oferta

Zobacz na jaką pomoc możesz liczyć. Zdecyduj jaka forma kontaktu będzie dla Ciebie najbardziej przyjazna i daj sobie szanse na lepsze jutro.

do poczytania

Blog

Znajdziesz tu artykuły oparte na najnowszej wiedzy naukowej, inspirujące myśli, przydatne narzędzia i recenzje książek, które warto przeczytać.

daj znać czego potrzebujesz

Kontakt

Skontaktuj się ze mną! Napisz krótko z czym się zmagasz. Daj znać, jeżeli masz jakieś pytania, lub potrzebujesz materiałów psychoedukacyjnych.

Iza

Jestem psycholożką, psychoterapeutką w nurcie CBT, autorką książki "O czym kłamią myśli" oraz poradnika "Pozytywne dojrzewanie".

Dodaj komentarz