Blog

Witaj w miejscu, w którym dowiesz się ciekawych rzeczy z dziedziny psychologii, zobaczysz wiele inspirujących treści, a także artykułów dotyczących zdrowia psychicznego

PORÓWNYWANIE SIĘ Z INNYMi

Nie umiem przestać porównywać się z innymi, to mnie niszczy!

Współczesny świat jest niekończącym się polem porównań, w którym każdego dnia bombardowani jesteśmy informacjami o cudzych osiągnięciach, sukcesach i szczęściu. Wzorce, które są przedstawiane na platformach społecznościowych, w mediach i w naszym otoczeniu wydają się być wręcz nierealnie idealne. Porównujemy się narzucając na siebie wygórowane i odrealnione standardy, a nasze życie wydaje się być takie szare, wypłaszczone, pozbawione jakiejkolwiek wyjątkowości. W takiej nie- rzeczywistości, łatwo utonąć w poczuciu niewystarczalności, gorszości i braku nadziei.

Czy da się coś z tym zrobić?

KSIĄŻKI, KTÓRYCH JESTEM CZĘŚCIĄ

Julka i Janek – książki dla dzieci i dorosłych

To co, wyróżnia każdą z tych książek to fakt, że zarówno dzieci jak i rodzice, znajdą w nich coś dla siebie.

Specjalnie dla rodziców na końcu każdej z książki powstała sekcja „Zadbaj o emocje”, gdzie rodzic znajdzie kilka słów ode mnie.

DDA, psychoterapia

DDA, psychoterapia osób z rodzin alkoholowych

Choroba alkoholowa rodzica czy też opiekuna (np. dziadka, babci), bardzo istotnie wpływa na rozwój psychologiczny dziecka. Konsekwencje życia w rodzinie dotkniętej  chorobą alkoholową są odczuwalne w dorosłym życiu.

Wywiad dla hello zdrowie

Co to jest dobra rozmowa, mówi psycholożka Iza Maliszewska

Dlaczego tak często nasze rozmowy kończą się kłótnią, zamiast porozumieniem? Czy do rozmowy można się jakoś przygotować? I czy mamy prawo rozmowę przerwać? 

Zapraszam do przeczytania wywiadu, którego udzieliłam dla Hello Zdrowie.

Psychoterapia, psychiatria

Leczenie depresji

Depresja jest uznawana za jedną z najczęściej występujących chorób w obecnych czasach. Według Światowej Organizacji zdrowia jest ona główną przyczyną niezdolności do pracy, a także najczęściej występującym zaburzeniem psychicznym. Blisko połowa osób z depresją nigdy nie jest zdiagnozowana.

Psychoterapia

Pierwsze spotkanie z terapeutą

Wokół gabinetu psychoterapeutycznego krąży wiele legend. Ale tak naprawdę się tam dzieje? Jak wygląda pierwsza sesja psychoterapeutyczna? Czego mogę się spodziewać? Jak się przygotować? Dzisiaj krótko i zwięźle Wam ten temat przybliżę.

wydarzenia

See Bloggers - gala najbardziej wpływowych twórców

Zaczęło się od pasji do psychologii, pasji do drugiego człowieka, chęci wyrażenie tego, co się we mnie pojawia. Teraz tworzymy wspólnie naprawdę pokaźną społeczność. 

Bycie nazwanym jednym z najbardziej wpływowych twórców to ogromne wyróżnienie.

Relacje, style przywiązania

Jak wchodzimy w relacje? Czyli o stylach przywiązania.

Jak to się dzieje, że część osób bez większych problemów wchodzi w relacje, czuje się w nich bezpiecznie i dobrze, a część osób czuje lęk i nieustanne zagrożenie? Jak to jest, że część osób zlewa się w relacji z partnerem i przestaje istnieć jako oddzielna jednostka. Nie ma już JA, jesteśmy tyko MY i wszystko jest takie wspólne, że nic już indywidualnego nie istnieje? No i w drugą.. Jak to jest, że część osób bardzo chciałaby zbudować w końcu jakiekolwiek „wspólne”, ale nie jest w stanie się na tyle zaangażować?

Myśli, zniekształcenia poznawcze

O czym kłamią myśli?

Myśli są ważną częścią naszej emocjonalności. To, co myślimy o nas samych, o świecie, wpływa na to, co czujemy i na to, jak się zachowujemy. Treść myśli zależna jest od tego, czego nauczyło nas życie, czego doświadczyliśmy i co przeżyliśmy – a więc jakim ocenom poddajemy zdarzenie, czy w ogóle poddajemy coś ocenie. Często więc posługujemy się schematami myślowymi, czy też tendencjami do myślenia w określony sposób.

psychoterapia

Psychoterapia - przez trudy do gwiazd

Psychoterapia jest procesem dynamicznym. Oznacza to, że w jej przebiegu pojawiają się różne emocje i każda niesie za sobą bezcenną lekcję. Pewne rzeczy w życiu wymagają przedefiniowania, nadania temu innego znaczenia. Pewnie kwestie domagają się przeżycia, opłakania, otulenia ciepłem i troską. Pewne rzeczy wymagają wyrażenia poprzez złość, bunt, postawienie swoich granic, W KOŃCU TYCH SWOICH!

Kryzys, załamanie

Kryzys - co dalej?

Kryzys jest częstym i normalnym zjawiskiem wśród osób, które zmagają się z trudnościami. Nie jest to żadną chorobą, ani stanem patologicznym, w końcu każdy z nas pod zbyt dużym ciężarem doświadczeń zwyczajnie pęka. Źródła kryzysu mogą być przeróżne: rozwód, śmierć bliskiej osoby, choroba, niestabilna sytuacja finansowa, a także długotrwałe zmaganie się z czymś co jest dla Ciebie trudne.

zacznij jeszcze raz

Oferta

Zobacz na jaką pomoc możesz liczyć. Zdecyduj jaka forma kontaktu będzie dla Ciebie najbardziej przyjazna i daj sobie szanse na lepsze jutro.

daj znać czego potrzebujesz

Kontakt

Skontaktuj się ze mną! Napisz krótko z czym się zmagasz. Daj znać, jeżeli masz jakieś pytania, lub potrzebujesz materiałów psychoedukacyjnych.