Flow – stan przepływu

recenzja książki

Flow – stan przepływu. Recenzja książki.

 

„Uczucia dotyczące nas samych oraz radość, jaką czerpiemy z życia, wynikają bezpośrednio ze sposobu, w jaki nasz umysł filtruje i interpretuje codzienne doświadczenia.”

Zabieram Cię w pasjonującą podróż po świecie przepływu – FLOW.

Flow to stan radości, kreatywności oraz zaangażowania w życie. Stan nierozerwalnie związany z zadowoleniem z życia oraz szczęściem.

Autor wychodzi z ciekawego i przełomowego założenia: niezadowolenie z życia nie jest bezpośrednio spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Korzenie frustracji tkwią w naszym wnętrzu. Unieszczęśliwiamy się oczekiwaniem aż lepsze czasy nadejdą kiedyś tam. Możemy odpowiedzialność za swój punkt widzenia, zyskać nad nim kontrole i przekształcić w energię pchającą nas naprzód.

Osobiście uważam, że to niesamowicie ważne spojrzenie. SPRAWCZOŚĆ JEST W NAS!

Oprócz tego w książce poruszane są takie tematy jak:

  • Satysfakcja, czym jest i co się na nią składa, a także jak czerpać satysfakcje z wykonywanych zadań?
  • Jak na stan przepływu wpływają czynniki kulturowe, społeczeństwo w którym żyjemy, rodzina?
  • Jak przekształcić zdarzenia neutralne i negatywne w siłę, nadając im znaczenie?
  • Co dzieje się z naszym ciałem w stanie przepływu?
  • Jak czerpać radość z przebywania w samotności, przebywania pomiędzy ludźmi, pracy i obowiązków dnia codziennego?

Ta książka to bardzo cenny punkt wyjścia do osobistych refleksji i wniosków, zdefiniowania swojego osobistego poczucia przepływu i określenia tego, czym dla mnie osobiście jest szczęście. Konsekwencją życia na które mamy osobisty wpływ, jest odzyskiwanie harmonii. Polecam ją każdemu, kto chce wzmocnić lub odzyskać sprawczość. Każdemu, kto poszukuje harmonii w tym pędzącym, szalonym świecie.

Książkę kupisz tu -> kliknij

zacznij jeszcze raz

Oferta

Zobacz na jaką pomoc możesz liczyć. Zdecyduj jaka forma kontaktu będzie dla Ciebie najbardziej przyjazna i daj sobie szanse na lepsze jutro.

do poczytania

Blog

Znajdziesz tu artykuły oparte na najnowszej wiedzy naukowej, inspirujące myśli, przydatne narzędzia i recenzje książek, które warto przeczytać.

daj znać czego potrzebujesz

Kontakt

Skontaktuj się ze mną! Napisz krótko z czym się zmagasz. Daj znać, jeżeli masz jakieś pytania, lub potrzebujesz materiałów psychoedukacyjnych.

Iza

Jestem psycholożką, psychoterapeutką w nurcie CBT, autorką książki "O czym kłamią myśli" oraz poradnika "Pozytywne dojrzewanie".

Dodaj komentarz