Książka, recenzja

Jak uwolnić się od przemocy psychicznej – recenzja książki

 

 „Jej ciało było więzieniem, jej umysł był więzieniem. Jej wspomnienia były więzieniem. Ludzie, których kochała. Nie mogła uciec od ich krzywdy i bólu…”

Przemoc psychiczna zamyka nas w pułapce, z której na pierwszy rzut oka nie da się wyjść. Myślę, że spora część nas, tu obecnych, takiej przemocy doświadczyło, doświadcza lub doświadczy… A przemoc psychiczna ma rożne formy: upokarzanie, odrzucanie, umniejszanie, lekceważenie, poniżanie, wyśmiewanie, obnażanie pomyłek, porównywanie do innych, ciągłe udowadnianie że wszystko robisz źle, nieustanne niezadowolenie, szantaż emocjonalny, trywializowanie potrzeb i pragnień.

Znasz to?

Dzisiaj chce Ci polecić książkę, która pomoże tej przemocy powiedzieć stanowcze: STOP!

To książka, pełna niesamowicie cennej wiedzy odnośnie tego, czym jest przemoc psychiczna i jak sobie z nią radzić.

Autorka prowadzi nas drogą przez:

·        przeprogramowanie – czyli wyjście z roli ofiary,

·        naukę rozumienia i wyrażania gniewu – który daje energie do bronienia swoich granic,

·        traktowanie siebie ze współczuciem – neutralizując wstyd, który w tej sytuacji jest toksyczny,

·        samo wybaczanie i życzliwość do siebie.

B. Engel pisze i wyjaśnia, jakie mechanizmy i możliwe doświadczenia z dzieciństwa spowodowały że jesteś w relacji z partnerem/partnerką przemocowym/ą. Opisuje i obala kłamstwa, w które wierzysz.

Ogromny plus za to, że w książce ujęte są wszystkie scenariusze. To oznacza, że dostajesz wsparcie i wiedze merytoryczną pomocną w ustaleniu tego, co lepsze – zostać czy odejść. A potem…

·   Jeśli zdecydujesz się zostać – dostajesz cały rozdział, na temat tego jak radzić sobie z partnerem/ką przemocowym/przemocową, wiedzę odnośnie tego, jak o siebie zadbać i jak skuteczniej kierować komunikaty.

·        Jeśli zdecydujesz się odejść – dostajesz cały rozdział dotyczący tego, jak wspierać siebie po rozstaniu, jak radzić sobie z pustką i trudnymi emocjami.

Jeżeli czujesz, ze przemoc może dotyczyć Ciebie lub Twoich bliskich, to zachęcam do zapoznania się z książką.

A dobre wieści ode mnie i od Wydawnictwa Feeria są takie, że jedna z nich powędruje do kogoś z was!

Co trzeba zrobić, żeby tę książkę dostać?

·        Przy pokonywaniu trudów życia niezbędne jest wsparcie w bliskich. Wejdź na Instagrama – > Psyche et Soma , następnie oznacz bliską Ci osobę lub osoby i napisz co w niej, nich najbardziej cenisz.

Szczerość i kreatywność będzie doceniona! Wyniki 29.05 w komentarzach na Instagramie.

 

Link do Instagrama – Psyche et Soma

Książkę kupisz tutaj – Jak uwolnić się od przemocy psychicznej

 

zacznij jeszcze raz

Oferta

Zobacz na jaką pomoc możesz liczyć. Zdecyduj jaka forma kontaktu będzie dla Ciebie najbardziej przyjazna i daj sobie szanse na lepsze jutro.

do poczytania

Blog

Znajdziesz tu artykuły oparte na najnowszej wiedzy naukowej, inspirujące myśli, przydatne narzędzia i recenzje książek, które warto przeczytać.

daj znać czego potrzebujesz

Kontakt

Skontaktuj się ze mną! Napisz krótko z czym się zmagasz. Daj znać, jeżeli masz jakieś pytania, lub potrzebujesz materiałów psychoedukacyjnych.

Dodaj komentarz